"... S GMO totiž již nejde o přírodu. Jde tu o zrůdy vytvořené člověkem. ..."
Pane Matucho,
s použitím své "logiky" byste mohl všechny psí rasy považovat za "zrůdy vytvořené člověkem", protože "ryze přírodní" je přece vlk. A nakonec i sám člověk (lidské rasy) je z této perspektivy jen "zrůdná opice", protože 98% lidské DNA je shodné se šimpanzem.
(31.08.2015 18:07)KaJi napsal(a): [ -> ]Nevím čím hrozí GMO a jaderné elektrárny, ale každý se může podívat klem sebe jak plundruje krajinu "zelená" energie.
Mezi jejími zastánci v minulosti a současnými odpůrci GMo je velká personální a ideová shoda.
Následky politiky "zelené" energie jsou vratné,a to poměrně snadno. U GMO si tím nejsem jist. To lubsus68: Takhle hloupý a manipulativní příspěvek jsem už dlouho nečetl.
"... Takhle hloupý a manipulativní příspěvek jsem už dlouho nečetl. ..."
Asi málo čtete
Není zač, radi prispejeme k biodiverzite českej krajiny
To nebyl omyl, za to ho nyní blahořečí. Včelstva, jaká byla představena na videu jsem měl. Řekl bych, že útočila ještě agresivněji. Smeták jsem měl obalený včelami dvakrát hustěji. Včely si chrání své teritorium. Když je nikdo neobtěžuje, tak i ony neobtěžují nikoho. Zajímavé je, že telata mi vypásla trávu až pod česno.
Ten "omyl" učinili i ti, co nám sem zavlékli kraňskou včelu. Výsledek je úplně stejný. Rozdíl je jen v tom, že před příchodem afrikanizované včely byli v Americe zvyklí na hodné včely.
(03.09.2015 22:00)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]To nebyl omyl, za to ho nyní blahořečí. Včelstva, jaká byla představena na videu jsem měl. Řekl bych, že útočila ještě agresivněji. Smeták jsem měl obalený včelami dvakrát hustěji. Včely si chrání své teritorium. Když je nikdo neobtěžuje, tak i ony neobtěžují nikoho. Zajímavé je, že telata mi vypásla trávu až pod česno.
Ten "omyl" učinili i ti, co nám sem zavlékli kraňskou včelu. Výsledek je úplně stejný. Rozdíl je jen v tom, že před příchodem afrikanizované včely byli v Americe zvyklí na hodné včely.
Holube ne Ti co sem zavlekly Kranku. Ale ti co předtím dováželi celo světový mišmaš. Kranka byla již pokusem o nápravu.
Z dováženi včel jsme se i výše popsaném afrikanizovaní NEPOUČILY.
Zajímalo by mne i jak došlo znovu k rozšířeni hniloby.
Je tomu asi 25 let nazad, co jsem měl takové normální včely domácí. Některé hodnější, některé zlobivější. Inu, rozhodl jsem se, že potají přisunu dva oplodňáčky k nejbližší oplozovací stanici včely kraňské, včely mírné s tím, že budu mít včely ještě mírnější. Přidávání matek byl totiž velký zmatek. Nedařilo se mi to. Když ji náhodou přijaly, hned ji zase vyměnily.
V oplodňáčcích se matky úspěšně oplodnily, no a výsledek byl ten, jaký je na tom videu. Z tohoto pohledu jsem byl zklamaný (také jsem toužil jít do včel v triku) ale z pohledu vitality a produkce medu jsem byl tehdy spokojený.
(04.09.2015 15:51)Jindřich Meduna napsal(a): [ -> ]Z dováženi včel jsme se i výše popsaném afrikanizovaní NEPOUČILY.
Zajímalo by mne i jak došlo znovu k rozšířeni hniloby.
Pleteš si nalezení a rozšíření.
Zatím se našla dvě stanoviště poblíž sebe. Protože tu oblast nikdo nikdy co je známo na hnilobu neprohlížel systematicky, tak nemůžeš používat pojem rozšížení. Navíc je to těsně u hranic.
Nevím jak s hnilobou, ale s morem mnoho včelažů včelařilo po mnoho let aniž by si něčeho všimli.
A mor je poznat snadněji jak hniloba. Přeci jen klíh je rozpoznatelný.
Takže se možná jen přišlo na to že to tu je a není pravda že ne.